Leasing zwrotny

notus-doradcy-finansowi

Z rozwiązania zwanego leasingiem korzysta naprawdę wiele osób. Widzą w nim one przede wszystkim możliwość na szybką realizację i marzeń i osiągnięcie celu. Należy jednak pamiętać, że istnieje kilka rodzajów leasingów, a każdy z nich przeznacza się na inne potrzeby. Leasing zwrotny nie jest aż tak popularny, jak ma to w przypadku innych typów, okazuje się jednak, że korzysta z niego i tak wiele osób. Zastanówmy się zatem, na czym konkretnie polega to rozwiązanie.

Opisywane rozwiązanie przeznaczone jest przede wszystkim osób, które chciałyby prowadzić własną działalność gospodarczą, ale nie mają wystarczających środków finansowych. Można wówczas zwrócić się o pomoc do leasingodawcy. Operacja polega na tym, że wykupuje on od leasingobiorcy nieruchomość. To jednak nie wszystko, następnym krokiem jest bowiem udostępnienie jej na powrót klientowi. Takie rozwiązanie może wydawać się nieco skomplikowane, okazuje się jednak, że jest bardzo opłacalne. Umowa leasingu trwa zazwyczaj dziesięć lat, zatem przez ten czas klient może się czuć spokojny, oczywiście ten, który kupuje nieruchomość również odnosi określone korzyści finansowe.

Zastanówmy się jednak, w jaki sposób leasingobiorca może na powrót stać się jedynym właścicielem swojej nieruchomości. Na szczęście odpowiedź jest bardzo prosta i nie trzeba się tutaj o nic martwić, ani też mieć żadnych wątpliwości. Ta opcja jest przemyślana w taki sposób, aby możliwe było dojście do poprzedniej sytuacji, czyli do punktu wyjścia. Po zakończeniu okresu, jaki obejmuje umowa, klient znowu staje się właścicielem. Co ważne, odbywa się to całkowicie automatycznie, nie trzeba więc załatwiać żadnych skomplikowanych formalności. Oczywiście, istnieje szansa, aby przedłużyć umowę leasingu i dalej cieszyć się różnymi przywilejami.